Városlista
2025. április 14, hétfő - Tibor

Hírek

2025. Január 31. 07:58, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Jó reggelt, Németország! Isten hozott a klubban!

Orbán Viktor: Jó reggelt, Németország! Isten hozott a klubban!

Jó reggelt, Németország! Isten hozott a klubban! (Guten Morgen, Deutschland! Welcome to the club!) - írta csütörtökön az X közösségi médián Orbán Viktor miniszterelnök arra reagálva, hogy a német szövetségi parlament alsóháza előző nap elfogadta a bevándorlási szabályok szigorításáról szóló határozatot.

A jelenleg ellenzéki német Kereszténydemokrata Unió (CDU) és bajorországi testvérpártja, a Keresztényszociális Unió (CSU) közös frakciójának beadványát az Alternatíva Németországért (AfD), a liberális FDP és egyes független képviselők támogatásával fogadták el 348 igen szavazattal 345 ellenében és 10 tartózkodás mellett.

Az előterjesztés szövegében az áll, hogy gyakorlati beutazási tilalmat vezetnek be olyan személyek számára, akik nem rendelkeznek érvényes beutazási okmányokkal, és nem esnek az európai uniós szabad mozgás hatálya alá. A beadvány a végrehajtható döntés alapján kiutazásra kötelezett személyek őrizetbe vételéről, valamint a német szövetségi rendőrség szerepének növeléséről is rendelkezik, ami a migránsok visszaszállítását illeti.

A kiutazásra kötelezett bűnelkövetőket, illetve azokat, akik potenciálisan fenyegetést jelenthetnek, határozatlan ideig őrizetben tarthatják, míg önkéntes alapon el nem hagyják az országot, vagy kitoloncolásuk végrehajthatóvá válik. Az egyébként nem kötelező érvényű előterjesztés tartós határellenőrzéseket is sürget.
Hasonló szigorítások miatt Magyarországot az Európai Unió elítélte: tavaly júniusban az Európai Bíróság 200 millió euró egyszeri, és további napi egymillió euró kényszerítő bírság megfizetésére kötelezte Magyarországot az uniós bevándorlási politika megsértése miatt, amiért nem teljesítette a Bíróság 2020 decemberében hozott ítéletét a befogadási feltételekről szóló uniós irányelv és a visszatérési irányelv rendelkezéseinek megsértésével kapcsolatban.

Címkék: orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld

Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni

A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.

2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld

NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje

Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld

Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen

A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.

2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld

Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában

Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.