Városlista
2025. április 24, csütörtök - György

Hírek

2021. Július 08. 19:12, csütörtök | Kék hírek
Forrás: mti - fotók: police.hu

Baltával verte szét veje kocsiját - Fotók

Kihallgatták azt a 61 éves, ráckevei férfit, aki a gyanú szerint egy családi vita után egy baltával verte szét veje kocsiját. Garázdaság miatt kell felelnie.

A férfi július 5-én délután tett bejelentést a rendőrségre, miszerint egy korábbi elszámolási vita miatt vejével összekülönböztek, majd annyira mérges lett, hogy baltát ragadott, rokona kocsijának ablakait betörte, a lámpákat és a karosszériát megrongálta. A 61 éves férfit a ráckevei rendőrök a helyszínen elfogták, és előállították a rendőrkapitányságra, a cselekményhez használt baltát lefoglalták – közölte a rendőrség.

R. Ferenc kihallgatásán részletesen vallott a rendőröknek, elmondta, hogy italozásuk közben alakult ki a heves vita rokonával, ugyanis kérte, de nem kapta vissza, korábban az autó megvásárlásához kölcsön adott pénzt. Ettől úgy feldühödt, hogy magához vett egy baltát és nekiesett a sértett, ház előtt parkoló kocsijának.

Vele szemben a további eljárást a Ráckevei Rendőrkapitányság felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatja le, szabadlábon védekezhet.

Címkék: balta, Ráckeve

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 23. 07:44, szerda | Kék hírek

Rendőrség: 450 ittas sofőr ellen intézkedtek húsvétkor

A húsvéti ünnepek négy napja alatt 450 ittas járművezetőt szűrtek ki a forgalomból a rendőrök - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján kedden.

2025. Április 20. 09:16, vasárnap | Kék hírek

Felszámoltak egy drogkereskedő-hálózatot Veszprém vármegyében - Videó

Felszámoltak egy drogkereskedő-hálózatot Veszprém vármegyében, a rendőrök hat embert vettek őrizetbe - közölte a vármegyei rendőr-főkapitányság vasárnap a rendőrség honlapján.

2025. Április 18. 09:52, péntek | Kék hírek

Elhunyt Varga Ákos motorversenyző

Közlekedési balesetben elhunyt Varga Ákos, az első magyar motorversenyző, aki teljesítette a Dakar-ralit.

2025. Április 08. 07:52, kedd | Kék hírek

Életfogytiglanra ítélték a Katzenbach-ügy vádlottjait

Életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte első fokon a Fővárosi Törvényszék hétfőn a Katzenbach-ügy három vádlottját, akik a vád szerint 2009-ben meggyilkolták Katzenbach Imre egykori futballistát.