Városlista
2025. április 19, szombat - Emma

Hírek

2022. Április 10. 14:04, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

A rendőrök elől menekült kocsijával, elakadt a vasúti töltésen

A rendőrök elől menekült kocsijával, elakadt a vasúti töltésen

Több is volt a rovásán annak a férfinak, aki menekülni próbált a rendőrök elől. Ügyében most fejezte be a nyomozást a gyöngyösi rendőrség.

A Gyöngyösi Rendőrkapitányság egyik körzeti megbízottja február 9-én 16 órakor ellenőrizni akart egy kocsit Gyöngyösön a Bajcsi-Zsilinszky úton. A sofőr viszont a rendőri felszólításnak nem tett eleget, hanem a várost elhagyva – közben több közlekedési szabályt megsértve – egy mezőgazdasági területre hajtott a kocsival, majd végül elakadt egy vasúti töltésnél – közölte a rendőrség.

Az igazoltatáskor kiderült róla, hogy nem rendelkezik vezetői engedéllyel, valamint az általa vezetett jármű rendszáma egy másik autóhoz tartozik.

A körzeti megbízott és a kiérkező járőrök a 33 éves férfit és 27 éves női utasát előállították a rendőrkapitányságra, ahol a velük szemben alkalmazott kábítószer-gyorsteszt pozitív értéket mutatott, ezért mindkettőjüket kihallgatták kábítószer birtoklása vétség miatt.

Továbbá a gyöngyösi férfi ellen még egyedi azonosító jellel visszaélés bűncselekmény miatt büntetőeljárás indult, és őrizetbe vették engedély nélküli vezetés szabálysértés miatt.

A nyomozó hatóság az ügyben szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és a keletkezett iratokat a napokban megküldte az ügyészségnek.

Címkék: elfogás, menekült, rendőr

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 19. 08:31, szombat | Belföld

Nagy István: a saját állatai megóvása érdekében minden gazdálkodó továbbra is tartsa be a hatósági előírásokat

Nagy István nyomatékosan ismét arra kért minden gazdálkodót, hogy a saját állataik megóvása érdekében továbbra is tartsák be a hatósági előírásokat; csak az lépjen be az állattartó telepre, akinek jelenléte elengedhetetlen.

2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld

ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése

Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése

2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld

Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután

Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.